Základní informace

V dokumentárním filmu „Bemba: Čekání na Godota“ vypráví mladí čeští dobrovolníci a cestovatelé o svém pobytu v Zambii, blízkém Kongu a lidech z New Renato Community.

Dokument představuje nejen současnou situaci v Zambii a práci dobrovolníků, ale obrací pozornost na možné řešení „africké situace“ tak, jak je začali uskutečňovat lidé v New Renato Community.

Dokument je určen především pro žáky a studenty škol (ZŠ, SŠ) a to jako obohacení učiva občanské výchovy s cílem rozšířit obzory a zájem o „třetí svět“. Přínosným materiálem bude také pro fakulty zabývající se rozvojovou pomocí a v neposlední řadě chce být motivací k pomoci/volontariátu/aktivitě pro mladé lidi.

Dokument si klade za cíl ukázat mladým, že zapojit se, se vyplatí: obohatí je samotné a pomohou ostatním. Chce ukázat na konkrétním případě, že když se do něčeho pustí a budou tomu věnovat své úsilí, tak mohou změnit alespoň kousek světa. Moře by se bez jednotlivých kapek stalo pouští.

Film byl dokončen  v roce 2013

Film vznikl za podpory České národní agentury Mládež (Program Mládež v akci), firmy Canon a Salesiánské asociace Dona Bosca.

Oficiální web filmu

CZECH / ENGLISH